Pusťte antigenní testy mezi lidi! Život stojí zbytečně kvůli vládní neschopnosti a lobby některých laboratoří

KOMENTÁŘ MICHALA PŮRA | Na rozdíl od mnoha západoevropských zemí nemůžete v Česku běžně koupit takzvané antigenní testy. Ty jsou od počátku pod palbou některých expertů, kteří jsou často spojeni s velkými laboratořemi, jež generují značné výnosy na takzvaných PCR testech. Rozdíl je přitom zásadní. Zatímco PCR testy stojí zhruba 1500 korun, nabírá je proškolený personál a pak na několik hodin míří do laboratoře, u antigenních testů, které lze sehnat za hranicemi i kolem stokoruny, nijak extra proškolený personál nepotřebujete a výsledek znáte za 15 minut.

Proti používání antigenních testů má svědčit jejich údajná neefektivita, která by mohla zkreslit obraz o pandemické situaci v Česku. Kritici poukazují na to, že antigenní testy jsou účinné ze 70 procent a neodhalí tedy až 30 procent nakažených. 

Tyto závěry ale vyvrací například studie, která nedávno proběhla v nemocnici v Hořovicích a v Rehabilitační nemocnici Beroun (spolupracovala na ní 3. lékařská fakulta a společnost SPADIA LAB). Úspěšnost testování na vzorku 500 lidí dosáhla 95 procent. Podobné výsledky ukazuje i testování v domovech seniorů, jehož částečné výsledky má INFO.CZ k dispozici.

Nouzový stav se prodlouží do 12. prosince. Vládu opět podrželi komunisté

sinfin.digital