S Kalouskem na věčné časy. V ODS i u lidovců by si na jeho pomoc měli dát bacha

Petr Holec

GLOSA PETRA HOLCE | Miroslav Kalousek oslavil šedesátiny. A v médiích taky sám sebe, jak se mužům v tomhle nebezpečném věku stává. „Jsem spontánní a jsem autentický,“ je asi to nejskromnější, co o sobě v rozhovoru pro Novinky prozradil. Pokorně a sebekriticky nám totiž hlavně sdělil, že nikdy neskončí a radost bude rozdávat i dál. Bacha by si měli dát hlavně v ODS a KDU-ČSL.

„Moje zkušenosti, které nejsou úplně zanedbatelné, jsou už třicetileté, moje expertiza ve veřejných rozpočtech budou dál k dispozici jak mojí politické straně, tak celé vznikající koalici ODS, KDU-ČSL a TOP 09,“ říká Kalousek. Samozřejmě. Exministr má tolik zkušeností, že tato volební trojkoalice mohla vzniknout až potom, co ho její lídři dokopali k tomu, aby za ni v příštích sněmnovních volbách nekandidoval.  

Už to stačilo, Mirku, už jsi dokázal víc než dost, vzkázali mu v podstatě trojkoaliční partneři. Kalousek si ale prostě nemůže pomoct. „Budu k dispozici své straně, tak i lidové straně, které jsem kdysi předsedal, úplně stejně jako ODS,“ slíbil. A jejda! Svou TOP 09 dovedl coby předseda a volební lídr k pětiprocentnímu volebnímu fiasku a předtím systematicky ničil lidovce i ODS, když sám sebe viděl jako budoucího kormidelníka pravice. Lidovce přivedl k sedmiprocentnímu výsledku a potom personálně vykradl kvůli založení TOP 09. ODS, kterou začalo před deseti lety rozkládat korupční kmotrovství, pro změnu permanentně likvidoval v koaliční vládě.

A mimochodem: když „otec“ TOP 09 o lidovcích tak rád říká, že jsou to socialisti, co jen chodí do kostela, jakou koalicí vlastně bude nová trojkoalice? ODS ji možná potáhne doprava, TOP 09 asi „do Bruselu“ a lidovci do venkovského kostela a „na pole“.

Z téhle vlády se prostě neodchází...

sinfin.digital