Schwarzenberg se znovu trefil. Ohledně migrace by si měl dát bobříka mlčení

Petr Holec

GLOSA PETRA HOLCE | Říká se tomu načasování a talent na něj má kdekdo, třeba i takový Karel Schwarzenberg. Bývalému šéfovi TOP 09 čas „přeje“ s migrací. Už podruhé se s její podporou perfektně trefil do chvíle, kdy společností otřásl teroristický útok.

Kníže dal „migrační“ rozhovor rakouským novinám Tiroler Tageszeitung jen krátce předtím, než islamisté zaútočili ve Vídni. Jedním z útočníků, kteří zavraždili čtyři lidi a řadu dalších zranili, je mladý muž původem ze Severní Makedonie. Ten vloni dostal 22 měsíců za pokus o cestu do Sýrie, kde se chtěl přidat k takzvanému Islámskému státu. V prosinci ho pustili na svobodu a včera ho rakouská policie zastřelila.

Český exministr zahraničí rakouskému listu řekl, že odmítání migrantů ze strany Česka, Polska a Maďarska je ostuda. A že by to EU neměla zemím V4 tolerovat a měla by je případně finančně potrestat. „Bohužel i rakouská vláda přistoupila k tomu, že názor zemí Visegrádu sdílí. Rakousko přitom hodně migrantů přijalo a mnozí z nich se příkladně integrovali. Na to může být Rakousko pyšné,“ dodal kníže. Jeho slova teď samozřejmě působí jako nechtěná ironie. A není to poprvé.

Zemanovsko-babišovský „režim“ krvácí, nastal čas obětovat náčelníky

sinfin.digital