Trenky i normalizační umělci došli, přišel čas na Hradě založit medvědárium. Komentář A. Černé

Aneta Černá

Když Miloš Zeman v lednu obhájil svůj prezidentský mandát, někteří komentátoři předpovídali, že v posledním období na Hradě alespoň stihne ocenit ty, které ještě neocenil, a pomstí se těm, u kterých na to ještě neměl čas. Účet za první rok je jasný, přibylo normalizačních umělců s metály, rozdělení společnosti se daří držet na stále vyhovující úrovni a ač některé sázkové kanceláře vypisovaly kurzy na možnost, že se Zeman konce roku ve funkci nedožije, z obrazovky TV Barrandov vysílá týdně mezi své poddané stále moudra a bonmoty hodné saturninovské tety Kateřiny. Čím ale překoná sám sebe v novém roce?

Rok začal pro prezidenta dost nejistě. Vrcholilo napětí před volbami a nebylo vůbec jasné, zda první občany zvolený prezident obhájí svůj mandát. O vítězi rozhodlo 150 tisíc hlasů. A kdo by snad ještě vlivem nějaké posilvestrovské kocoviny chtěl doufat, že se ze Zemana stane sjednotitel, toho znovuzvolený prezident ubezpečil o svých záměrech už v březnu na oslavách své inaugurace.

„Budoucnost je na pět let naše,” řekl 14. března na Hradě Zeman svým příznivcům. A Jaromír Soukup si oddechl, že Týden s prezidentem může pokračovat. Od té doby ale ředitel TV Barrandov vypustil do světa dalších X vlastních pořadů, kdyby to náhodou přece jen během roku krachlo…

Země může být víc než čtvrt roku bez prezidenta. Co by se stalo, kdyby Zeman nedokončil mandát

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital