V téhle zemi se nedá dělat politická satira

KOMENTÁŘ MARTINA MALÉHO | Do jedné řady k restauratérům, hercům, kadeřníkům a vlekařům si můžou stoupnout ti, co dělají politickou satiru. Dneska snad už ani nejde vymyslet politický fór, u kterého by všem bylo jasné, že jde opravdu o fór, protože realita je divočejší, než si kdo dovedl před rokem představit.

Jeden den ministryně financí oznámí, že ji pes ministra zdravotnictví uspokojil, druhý den ochraňují e-shopy před přetížením, další den se zopakuje únik do Bečvy, Ilona Csáková točí protestsongy proti rouškám, vakcínám a možná i něčemu dalšímu, to zatím nevíme, protože u třetí sloky už nikdo nedokáže vnímat nic jiného než rým „láska-páska“, a takhle tady žijeme...

Přiznám se, že i já jsem tak trochu ve víru čerstvých událostí zapomněl na ambice Mikuláše Mináře, takže jsem ho v pondělní glose o zrůdném politickém kýči jménem „neokoukaný nový lídr“ úplně opomněl. Na svoji omluvu uvádím, že jeho poslední politické prohlášení znělo, a to si nevymýšlím, že „už téměř dospěl k rozhodnutí, že bude potřeba pokusit se vytvořit nové hnutí“, takže pokud je něco ve fázi „téměř jsem se rozhodl, že bude potřeba se pokusit“, máte času dost.

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital