Zeman nebyl na Vánoce úplně mimo. Média za koronaviru opravdu selhala

GLOSA PETRA HOLCE | Prezident Miloš Zeman na Vánoce úplně nerozdal radost, jak už je ostatně koncem roku na Pražském hradě dlouhou tradicí. Ano, Zeman si jako obvykle ve svém vánočním poselství vyřídil i své politické účty, v jednom má ale určitě pravdu: média za koronaviru skutečně selhala, když stvořila „šílené“ kazatele apokalypsy. Ironií je, že je teď za svůj vlastní hřích ještě volá k zodpovědnosti.

Biolog Jaroslav Flegr, zubař Roman Šmucler nebo molekulární genetička Soňa Peková. To jsou asi nejznámější obvyklí podezřelí, z nichž média udělala hvězdy koronaviru, protože prostě vždycky ochotně nabídli svůj extrémní názor. „Šílený“ profesor Flegr sliboval tisíce mrtvých denně a mrazáky v ulicích, realita ale byla jiná. Šmucler s Pekovou na to naopak šli z druhé strany, oba byli pro změnu nadšení popírači koronaviru. Ten se přitom stále vrací ještě hůř než Jiří Paroubek do Lidového domu.

Všimněte si, že ani jeden ze zmíněných „kazatelů“ epidemie není epidemiolog. Flegr se o koronaviru nejradši radí se svým kocourem, Šmucler v noci čte americké weby a Peková prostě věděla, že koronavir zmizí do Vánoc. Přesto jim mnohá média dávala úplně stejný hlas jako nejen vládním epidemiologům. TOP 09 dokonce Šmuclera na jaře vyslala do ústředního krizového štábu, zatímco vládu kritizovala, že pandemii nezvládá. Kdyby se přitom zeptala svého moudrého politika, zjistila by, že žádná pandemie přece není.

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital