Zeman už nikoho nezajímá, na Hradě dožije. O dost horší je to s jeho okolím

KOMENTÁŘ VRATISLAVA DOSTÁLA | Aktuální zjištění kolegů ze serveru Seznam zprávy, dle kterého měl vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář dojednávat za podivných okolností a dokonce přímo na Hradě prodej břidlicového dolu u Opavy čínské společnosti CITIC, je další z dlouhé řady kauz, které ukazují, že prezidenta obklopují krajně problematické figury.

Skandální je už jenom fakt, že hradní úředník s ročním platem okolo 1,6 milionu korun čistého (včetně odměn) ve své pracovní době a přímo na Hradě domlouvá kšefty, které prakticky vůbec nesouvisí s jeho úřadem. A je vcelku jedno, že on sám to označuje za součást ekonomické diplomacie Hradu. Pokud by tomu tak bylo, horko těžko by si mohl ze zprostředkování obchodu domlouvat provizi v řádech stovek milionů.

To Mynář sice odmítá, server Seznam Zprávy nicméně tvrdí, že disponuje dvěma zdroji, které jsou ochotny dohodnutou odměnu pro zaměstnance Hradu dosvědčit. „Na jméno to pak prohlásil i Radim Masný,“ píše server s tím, že jde o někdejšího Mynářova spolupracovníka z byznysu. Sám kancléř přiznává, že se znají čtvrt století.

I Putin má svého Ovčáčka. Mluvčí ruské diplomacie dráždí státníky i „moskevskou kavárnu“

sinfin.digital