Zpovykaná „Krnda“ ukázala, co je to Zpupnost

Petr Holec

GLOSA PETRA HOLCE | Pražská exprimátorka za ANO Adriana Krnáčová si nejspíš vzpomněla, jak kdysi v pražské zoo kydala hnůj se šéfem ANO. U příležitosti vydání svého knižního „thrilleru“ z prostředí pražského magistrátu s názvem Zpupnost to dělá znovu – už ne „s Babišem“, ale „na Babiše“. Nejhůř z toho ovšem vychází sama, jak už to při podobných zhrzených mstách bývá.

„Krnda“ dala rozhovor Blesku - a nic už nebude jako dřív. Babiš nemá srdce, na magistrátu měla k ruce samé pitomce a pražskou primátorkou vlastně vůbec být nechtěla. „Já jsem odmítala být na té kandidátce. Kandidátka byla v podstatě hotová a pak mě tam dodali,“ tvrdí například. Ano, nic neklame jako paměť: málokdo byl ve skutečnosti tak lačný po moci jako právě ona. A jestli někdo zkoušel Prahu řídit jako firmu, tak opět ona. Možná i proto se jí magistrátní koalice drolila hned v prvním roce.

Krnáčová kdysi popsala Pražany jako „trochu zpovykané“ rozmazlence, co si nechtějí každý den postát v dopravní zácpě, což byla nejen pro Babiše poslední kapka. Z pražské naděje ANO se stal volební šutr, který v předvolebním bahně fakt nechcete mít přivázaný na noze, takže Krnáčovou prostě zbavili místa na kandidátce pro poslední pražské volby. Jednou a dost, platí občas (naštěstí!) i v politice.

Vězení za drobnou krádež nás stojí i přes 200 tisíc. Trestat bychom měli úplně jinak, vyzývá Trojan

sinfin.digital