Zpovykaná „Krnda“ ukázala, co je to Zpupnost

GLOSA PETRA HOLCE | Pražská exprimátorka za ANO Adriana Krnáčová si nejspíš vzpomněla, jak kdysi v pražské zoo kydala hnůj se šéfem ANO. U příležitosti vydání svého knižního „thrilleru“ z prostředí pražského magistrátu s názvem Zpupnost to dělá znovu – už ne „s Babišem“, ale „na Babiše“. Nejhůř z toho ovšem vychází sama, jak už to při podobných zhrzených mstách bývá.

„Krnda“ dala rozhovor Blesku - a nic už nebude jako dřív. Babiš nemá srdce, na magistrátu měla k ruce samé pitomce a pražskou primátorkou vlastně vůbec být nechtěla. „Já jsem odmítala být na té kandidátce. Kandidátka byla v podstatě hotová a pak mě tam dodali,“ tvrdí například. Ano, nic neklame jako paměť: málokdo byl ve skutečnosti tak lačný po moci jako právě ona. A jestli někdo zkoušel Prahu řídit jako firmu, tak opět ona. Možná i proto se jí magistrátní koalice drolila hned v prvním roce.

Krnáčová kdysi popsala Pražany jako „trochu zpovykané“ rozmazlence, co si nechtějí každý den postát v dopravní zácpě, což byla nejen pro Babiše poslední kapka. Z pražské naděje ANO se stal volební šutr, který v předvolebním bahně fakt nechcete mít přivázaný na noze, takže Krnáčovou prostě zbavili místa na kandidátce pro poslední pražské volby. Jednou a dost, platí občas (naštěstí!) i v politice.

Vězení za drobnou krádež nás stojí i přes 200 tisíc. Trestat bychom měli úplně jinak, vyzývá Trojan

Krnáčová proto sedla k počítači a ještě na sklonku své funkce začala psát magistrátní veledílo. Mezitím ovšem u Babiše prosila o místo velvyslankyně v Řecku, což samozřejmě nevyšlo, takže tu máme „thriller“ a bývalou primátorku, která má premiéra po krk. „Ale tak jako on sliboval pomoc a nevím, co všechno. Podporu a čerta rohatýho a pak se o tu Prahu vůbec nezajímal... Dle mého názoru je to hrozně nevzdělaný člověk a není ochotný se učit. Je schopnej všechno operativně řešit, ale strategické myšlení, co se týče veřejné správy, to má velmi chabé. Nevím, je to člověk, který není moje krevní skupina. Vůbec. Ale absolutně,“ říká nyní v Blesku o šéfovi ANO. To fakt čekala, že s ní bude vicepremiér, ministr financí a později šéf vlády ve volných chvilkách řídit metropoli?

Ale je toho víc... Až na magistrátu prý zjistila, že v politice prostě musíte spolupracovat s lidmi, které místo vás vybrali voliči. Když si dnes její brek čte Pražan, napadne ho jediné: že je vlastně štěstí, že Praha ty čtyři roky „Krndy“ nějak přežila. A že právě jejím manažerským schopnostem vděčíme za současného pirátského primátora, který laťku v manažerských ohledech nijak nezvedá.

„Mám dostatek zkušeností jak pracovních, tak lidských s vysokou morální integritou,“ napsala o sobě skromně Krnáčová, když se vloni na podzim zkusila vrátit do vedení pražského ANO přes jeho buňku v Praze 6. V rámci politického comebacku chtěla hrát v ANO rebelku a Babišovu opozici. Mohlo by to fungovat, kdyby šlo o pravého člověka. Ne o Krnáčovou, u ní z toho nic nebylo. I když… „Strašně mě to psaní baví, myslím, že je to povolání, které mi strašně sedlo,“ říká Krnáčová, která si z politiky zjevně přinesla hromadu inspirace, znovu skromně v Blesku. 

Těžko říct. Jedno je ale jisté i bez četby Zpupnosti. Krnáčová nastoupila nedůstojnou cestu zhrzenosti, kterou slušně vyšlapala třeba exministryně Karla Šlechtová. I ta kdysi byla „ženskou puškou“ ANO, ale skončilo to neslavně. Pravda, na rozdíl od pražské exprimátorky k tomu měla i svého „rambohafíka“, ale ani s ním ten brek nad sebou samým ve velkou slávu neproměníte.

Jak jsem chtěl jenom obyčejnou popelnici a založit firmu

SDÍLET
sinfin.digital