Chtěl zastřelit komunistického žalobce a pomstít nevinné. Raichla ale zradilo srdce | info.cz

Články odjinud

Chtěl zastřelit komunistického žalobce a pomstít nevinné. Raichla ale zradilo srdce

Pravomil Raichl v životě dvakrát unikl jisté smrti. Chtěl bojovat proti nacistům, a proto se rozhodl odejít za hranice a připojit se k zahraničnímu odboji. Na hranicích ho ale zadrželi Sověti, který si mysleli, že je německým špiónem, a uvrhli ho do gulagu. Pokusil se utéct, ale chytili ho a odsoudili k smrti. Zachránil se jen díky tomu, že v Buzuluku začala vznikat československá jednotka, ke které se připojil. Po válce zase bojoval proti komunistům tak vehementně, že opět dostal trest smrti. Prezident Edvard Beneš rozsudek ale odmítl podepsat. Příběh Pravomila Raichla, jenž se nesmířil s tím, že polistopadová justice nepotrestala komunistické zločince a rozhodl se spravedlnost bránit vlastními zbraněmi, je tématem dalšího dílu podcastu Černá historie, který na INFO.CZ připravuje Aneta Černá. Nový díl vychází každý lichý týden v pátek ráno.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud