AntiBabiš znovu na scéně. Fialova parta nás bude před volbami vydírat: buď my, nebo konec demokracie

Audioverze

V nové epizodě podcastu Česká jízda se reportéři INFO.CZ Vráťa Dostál a Vojta Kristen vrátili k mimořádné schůzi Sněmovny, kterou iniciovaly vládní strany kvůli uniklému e-mailu Andreje Babiše. Pokud se podle nich něco ukázalo, tak je to strategie vládních stran před příštími volbami: zase nás čeká antiBabiš a varování před tím, že pokud se vrátí k moci hnutí ANO, bude to konec demokracie.

„Petr Fiala to řekl jasně: příští volby rozhodnou o charakteru našeho státu a kvalitě demokracie,“ glosuje Vráťa Dostál projev premiéra během úterní mimořádné schůze Sněmovny na téma bezpečnostní hrozby pro Českou republiku. Podle něj se opět ukázalo, jak hodně je zdejší politický provoz vykloubený a postavený na hlavu. „Je to strašlivý, protože přesně na tomto byly postavené minulé volby,“ reaguje Vojta Kristen.

Vráťa nepochybuje, že to bude brutálně vyhrocená kampaň, dokonce hovoří o vydírání voličů: „Zapomeňte na to, že jsme vás v něčem zklamali, tady jde totiž o víc, tady jde o charakter státu,“ říká Vráťa s tím, že podobná slova ve Sněmovně použil předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

„Nejhorší na tom je, že někteří vládní politici přiznávají, že mají nějaké deficity, nebo že od nich veřejnost nedostala, co jí slibovali, prospěchářsky ale sázejí na to, že jejich voliči nemají jinou alternativu,“ dodává Vojta. Podle něj je to děsivý přístup od někoho, kdo sliboval změnu.

Zajímá vás víc? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital