Mistrovství světa v hokeji si už na ČT nepustíte. Je to jen otázka času

Audioverze

V nové epizodě podcastu Česká jízda se Vráťa s Vojtou vrací k mistrovství světa v hokeji, které minulý týden vyhrála česká reprezentace. V souvislosti s tím řeší, zda taková akce patří na obrazovky veřejnoprávní televize a oba odhadují, že to nebude trvat dlouho a velké sportovní akce podobného typu z obrazovky ČT zmizí.

„Já se těším, ty se těšíš, my se těšíme, všichni se těší.“ Tak Vráťa připomíná spolukomentování bývalého skvělého hokejisty Jakuba Voráčka, jehož angažmá na obrazovkách ČT oceňují oba reportéři redakce INFO.CZ. A pokud jde o budoucnost velkých sportovních akcí v České televizi, jsou také překvapivě ve shodě.

„Je to součástí větší debaty o tom, co by Česká televize měla dělat, je to součást větší debaty, co by měla vysílat,“ předesílá Vojta. Podle něj je to prosté. „To, co může vysílat komerční stanice, a komerčně úspěšně, by mělo připadnout komerčním stanicím.“ Podle něj není potřeba, aby takový typ pořadu dělala veřejnoprávní televize.

„Ten trend je bez ohledu na to, co si kdokoli z nás myslí, vcelku jasný. A dřív nebo později se to skutečně stane: veřejnoprávní televize si nesáhne na vysílací právě těchto velkých globálních sportovních akcí, protože na ně nebude mít peníze,“ doplňuje Vráťa. „Extrémně narostla cena sportovních práv,“ doplňuje ho Vojta.

Jak oba hodnotí vyhlídky velké mediální novely nebo důchodové reformy ve Sněmovně? A jaké odhadují výsledky voleb do Evropského parlamentu? Podívejte se na celou epizodu.

sinfin.digital