O prezidentovi Slovenska můžou rozhodnout Slováci žijící v Česku, říká profesionální sázkař Michal Sirový

Audioverze

V nové epizodě České jízdy se reportéři INFO.CZ Vráťa Dostál a Vojta Kristen se svým hostem, kterým je profesionální volební sázkař Michal Sirový, věnují druhému kolu prezidentské volby na Slovensku. „Je tak extrémně těsné, že nejsem schopen říct, kdo je jeho favoritem. Vše ukazuje na čistou remízu,“ říká s tím, že rozhodnou desítky tisíc hlasů.

Co bude klíč k zisku – byť těsné – většiny hlasů buď pro Petera Pellegriniho, nebo Ivana Korčoka? „Nejdůležitější faktor jsou voliči z prvního kola, kteří volili Štefana Harabina,“ má jasno Sirový. Rozhodující podle něj bude, kolik jich nakonec dorazí do druhého kola.

„Pokud by jich přišla třeba jen polovina, Peteru Pellegrinimu to k vítězství nebude stačit. Byla by to pro něj významná rána,“ uvažuje Sirový. Avšak dodává: „Pokud by jich naopak přišlo devadesát procent, Pellegrini bude velkým favoritem.“ Sirový také upozorňuje, že oba kandidáti vedou několik typů kampaní v závislosti na tom, které cílové skupiny chtějí oslovit.

Výsledek voleb podle Sirového rozhodnou desítky tisíc hlasů. A s tím souvisí ještě jeden pozoruhodný moment. V loňských parlamentních volbách totiž hlasovalo šedesát tisíc Slováků žijících v České republice. Mohou to tedy být právě jejich hlasy, které rozhodnou o jméně budoucího prezidenta?

„Tato skupina voličů je extrémně pro Korčoka,“ upozorňuje Sirový a dodává, že jejich hlasování může za jisté konstelace celkový výsledek překlopit.

Chcete vědět víc? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital