Petr Pavel se to teprve učí, Fiala dost možná slíbil něco, co se nestane, a Babišův projev byl otřesný jako vždycky

V nové epizodě podcastu Česká jízda se Vráťa s Vojtou vrátili k vánočním a novoročním projevům našich vrcholných politiků. Byl podle nich premiér Petr Fiala dostatečně poctivý, když lidem řekl, že rok 2024 bude rokem naděje a obratu k lepším zítřkům? A co prezident Petr Pavel – je správné, že se tak výrazně postavil na stranu vlády, pokud jde o její konflikt s opozicí? A co nakonec Andrej Babiš – nespletl si tak trochu čas, místo i žánr svého projevu?

„Byla to totální obžaloba vlády, která stála na prokazatelných lžích,“ má jasno Vojta, pokud jde o projev lídra opozice. „To, že Andrej Babiš zachází s pravdou – jak by řekl Miloš Zeman – ‚kreativně‘, tak to taky není nic nového – je to jeho běžná praxe a běžná metoda,“ dodává Vráťa.

Pokud jde o prezidenta Petra Pavla, Vráťa zmiňuje, že s ním byl opakovaně na kampani před loňskou přímou volbou prezidenta a tudíž není překvapen, jakým způsobem si doposud na Hradě počíná.

Jak reportéři INFO.CZ hodnotí projev premiéra Petra Fialy a proč si třeba Vráťa myslí, že by si politici měli osvojit „slovník krize“ – tedy takový, který bude spíš utěšovat než slibovat lepší zítřky? A v čem s ním Vojta nesouhlasí?

A nakonec: jak oba vidí politický vývoj v letošním roce a kdy podle nich přijde chvíle, kdy se lídři koalice rozhodnou pro rekonstrukci vlády? Poslechněte si celou nejnovější epizodu České jízdy.

sinfin.digital