Sněm hnutí ANO je přísně režírovaná akce: Hlavní karty jsou sice už rozdané, v zákulisí se ale bude ladit strategie

O víkendu se uskuteční sněm hnutí ANO a znovu je předem jasné, že žádné velké překvapení se konat nebude. „Každý, kdo kdy byl na nějakém sněmu hnutí ANO, ví, že to jsou přísně režírované akce, kde je dopředu jasné, co se na nich stane,“ říká Vráťa v novém díle podcastu Česká jízda. Podle Vráti, který se vrací z rehabilitační léčebny, tak nemůže být řeč o tom, že by proběhly významnější změny ani u předsedy hnutí Andreje Babiše, ani v užším předsednictvu. 

Předsednictvo by si však podle Vojty obměnu zasloužilo: „Hlavně u Richarda Brabce, který je spojený v zásadě jen s kauzou Bečva, a u Radka Vondráčka, kterého si zase většina lidí pamatuje jen podle ‚opileckého‘ tanečku s kytarou na pultíku ve Sněmovně. Na jejich místa by jistě hnutí mohlo vygenerovat lepší kandidáty, tito dva politici jsou dvě až tři úrovně pod Alenou Schillerovou a Karlem Havlíčkem,“ míní Vojta. 

Přesto nebude sněm hnutí ANO pouze nalinkovaná banalita. „Bude zajímavé sledovat kuloární jednání, kde se bude řešit strategie hnutí před volbami,“ říká Vráťa s tím, že část členské základny může být nervózní z toho, že podle průzkumů preferencí strana stagnuje. 

V čem se liší regionální strategie hnutí ANO a současné výjezdy hnutí STAN do krajů? Udrží koalice do voleb téma „anti-Babiš“, nebo se serve mezi sebou? A jaké jsou poslední zprávy z vyjednávání o koncesionářských poplatcích? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital