Stanjura chce zase privatizovat. Ma smysl prodat České dráhy, nebo je to další „loupež“?

Audioverze

Zatímco premiér Petr Fiala na kongresu ODS řekl, že v Česku nemá ještě ani zdaleka odpracováno, a že potřebuje ještě tak pět nebo šest let, jeho první místopředseda Zbyněk Stanjura tamtéž prohlásil, že se nejsilnější pravicová strana musí zasadit o to, aby se do veřejné a politické debaty vrátil koncept privatizace. Nejen o tom je nová epizoda podcastu Česká jízda.

„Nejen že chce být ODS v i příští vládě, ale chce ji také vést s výrazně menším počtem koaličních partnerů, než jak tomu je v současné vládě,“ upozorňuje Vojta Kristen, který se do Ostravy na kongres ODS vypravil. „Atmosféra tam byla optimistická, možná až příliš optimistická s ohledem na to, jak nízkou důvěru veřejnosti vláda má,“ dodává.

A jak naši reportéři vnímají apel Zbyňka Stanjury, podle kterého by ODS měla do veřejného prostoru a veřejné debaty vrátit slovo privatizace? Podle Vráti Dostála by to byl dost riskantní manévr. „Já se na to velmi těším,“ reaguje ironicky Vráťa a dodává, že je tady celkem dost lidí, kteří si myslí, že privatizace byla jedna velká loupež. Vojta naopak privatizaci, kupříklu Českých drah nebo České pošty hájí: „Ty služby tady zůstanou, jen je nebude provozovat stát.“

Chcete vědět víc? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital