U Okamury dochází k velkým změnám, které jdou naproti Babišovi. V politice se nic neděje náhodou, nitky vedou i k Miloši Zemanovi

Audioverze

Po výjimečné pauze je zpět podcast Česká jízda. Vráťa s Vojtou probrali několik témat. To hlavní je měnící se strategie Tomia Okamury, který dává stále častěji najevo, že je jeho SPD připravena podílet se po příštích sněmovních volbách na vládě. A tento týden Andreje Babiše vyzval, aby táhli za jeden provaz a společně se zasadili o pád vlády Petra Fialy.

„Znovu a opakovaně tedy vyzývám Andreje Babiše ke spolupráci na výměně Fialovy vlády. Teď není čas politikařit a hrát si na svém písečku. Je potřeba, abychom nyní táhli za jeden provaz s cílem ukončení Fialovy vlády v zájmu většiny občanů.“ Tak zní přesná citace slov Tomia Okamury. Pronesl je v úterý ve sněmovně během schůze poslanců k hlasování o nedůvěře vládě.

Podle Vráti se do hry dostává scénář, který spočívá v tom, že by po příštích volbách mohla vzniknout jednobarevná vláda hnutí ANO s podporou SPD a za účasti expertů nominovaných právě Tomiem Okamurou. Vojta se pak zamýšlí nad budoucností koalice SPOLU, mimo jiné tak v souvislosti s tím, zde půjdou ODS, TOP 09 a lidovci společně do eurovoleb.

Dalším tématem, kterému se Vojta s Vráťou věnovali, je aktuální dění na Hradě. Zatímco Vojta tvrdí, že se v okolí prezidenta odehrává regulérní boj o moc, podle Vráti se nic mimořádného na Hradě neděje. Zajímá vás víc? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital