Sázka na AI, čipy i skvělá governance. Nejvíc věřím Microsoftu, říká šéfka akciových analytiků Píchová

Audioverze

Jestli někdo v poslední době určuje rytmus americké akciové burzy, je to skupina „Magnificent 7“ – sedmička silných technologických akciových titulů, které dokážou strhnout na tu či onu stranu celou burzu. Najdeme mezi nimi akcie Mety, Alphabetu i Amazonu, společný mají jak důraz na technologie, tak i vzájemný závod ve vývoji umělé inteligence či navrhování vlastních čipů. Podle šéfky analytiků společnosti Cyrrus Anny Píchové má z celé skupiny nejlépe investorsky našlápnuto Microsoft – firma, kterou ještě před pár lety řada odborníků téměř odepisovala.

„Já Microsoftu věřím už několik let, smysl mi u té akcie dává hlavně řízení firmy a jasná vize. Microsoft byl ještě před pár lety poměrně odepisovaný, ale v poslední době se stal trendsetterem, který dokázal, že se nebojí zariskovat například se svými investicemi do umělé inteligence,“ vysvětluje Píchová. 

Které firmy z Big Techu jsou podle analytičky naopak nejslabší? Je americký technologický sektor bolehlavem pro tamní regulátory a je nasnadě rozdělení některých velkých hráčů? Jak moc je globální ekonomika závislá na čipech z Tchaj-wanu a co se stane, pokud Čína ostrov vojensky napadne? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital