Pravice se tady vždycky střelila do vlastní nohy. A my musíme ukázat, že jsme v politickém zápase a nebojíme se ničeho, říká Zaorálek

O kondici a vyhlídkách ČSSD – a levice obecně – jsme hovořili s dlouholetým poslancem, bývalým ministrem zahraničí a kultury Lubomírem Zaorálkem. Co podle něj musí ČSSD udělat pro to, aby se opět stala relevantním politickým proudem, kde udělala chyby, jak by se z nich měla ponaučit a o čem bude červnový sjezd sociálních demokratů?

„Do politiky jsme se dostali proto, že jsme původně byli součástí konfliktu. Vzpomeňte si na 90. léta. Tehdy jsme řekli, že přicházíme s úplně jiným světem, než je svět Václava Klause, že máme úplně jinou představu o zacházení s lidmi,“ vzpomíná Zaorálek a přiznává, že si ČSSD v mnoha ohledech počínala v posledních letech u moci nemotorně. „Stali jsme se součástí establishmentu,“ dodává.

Co tedy musí ČSSD udělat pro nápravu? Daří se to současnému vedení strany? A kdo je podle Zaorálka v tuto chvíli pro ČSSD hlavní politický protivník? Je to vláda vedená ODS, anebo hnutí ANO, ke kterému sociálním demokratům utekla velká většina jejich původních voličů? Poslechněte si celou epizodu.

Další díly


sinfin.digital