Insider: SPD zahrozí. Její kampaň jen nevidíte, říká žena, která pomohla stvořit „knížete“

Michal Půr, Tomáš Jirsa

SPD Tomia Okamury ještě není odepsaná. Vede kampaň, kterou voliči tradičních stran vůbec nevidí, ale je potenciálně velmi nebezpečná. Bojují proti liberalismu a řeší, co se učí ve školách, říká v novém vydání podcastu Insider Anna Shavit (dříve Matušková), která byla jednou z hlavních postav prezidentské kampaně Karla Schwarzenberga a stála i za rozjezdem marketingu hnutí ANO.

Tomáš Jirsa a Michal Půr se Anny Shavit, která v současnosti pomáhá s kampaní slovenskému politikovi Richardu Sulíkovi a jinak se věnuje především výuce marketingové komunikace a PR na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, ptali, jakou kampaň před evropskými volbami považuje za nejlepší. „ANO se jako jedna z mála stran soustředí na skutečně evropská témata,“ říká expertka.

Ostatní kampaně sama nepovažuje za příliš povedené. ODS je podle ní příliš málo energická a některé spoty jsou vyloženě nepovedené. Příliš se nedaří ani Pirátům, kteří ovšem mají voličskou skupinu poměrně jasnou a můžou myslet na dobrý výsledek.

Pokud se chcete dozvědět víc, pusťte si nové vydání podcastu Insider.

SDÍLET
sinfin.digital