Když mám být další čtyři roky otrok Andreje Babiše, tak ty taky, říká investor Radovan Vávra

Michal Půr, Tomáš Jirsa

Radovan Vávra patří už takřka 30 let k nejvýraznějším osobnostem českého finančnictví. Bývalý šéf Komerční banky je aktuálně především soukromým investorem, který se nebojí komentovat veřejné dění. Je to také on, kdo stál za dnes už legendárním twitterovým účtem „Žížala“. Kromě ekonomie a investování se Vávra okrajově věnuje i politice. Je členem TOP 09 a měl kandidovat v nadcházejících senátních volbách, ale nakonec si to rozmyslel.

„Podpořil jsem kandidaturu Mirky Němcové, protože pro mě je spolupráce standardních stran víc než nějaká moje ambice,“ říká Radovan Vávra v nejnovějším díle podcastu Insider. Současná situace na politické scéně jej nicméně netrápí, považuje ji za výsledek svobodné volby. Vadí mu ovšem, že opoziční strany se dosud nebyly schopné spojit. 

„Pokud se nedohodnou na spolupráci, tak k volbám nejdu,“ říká Vávra. Sekretariáty stran místo skutečného rozhodnutí podle něj voličům neustále vysvětlují, proč jim někdo ublížil a proč se kvůli tomu nemohou spojit. „Byl jsem připravený vyjít do ulic. Asi ne ve velkém počtu ze začátku. Chtěl jsem vytvořit jednoduchý vzkaz. Když mám být další čtyři roky otrok Andreje Babiše, tak ty taky,“ popisuje Vávra.

Nástroje státu je třeba začít využívat a nebát se, že nějaká korporace uteče, říká Stropnický

Bývalý šéf Komerční banky se v podcastu Tomáše Jirsy a Michala Půra vrací i zpět do 90. let. Kromě toho, že vypráví, proč jezdil ve Ferrari a kdo mu to nakonec rozmluvil, zdůrazňuje i roli Václava Klause pro českou politiku. „ODS po odchodu Václava Klause už nikdy nebyla ODS. Václav Klaus odešel a skončila transformace této země. Všichni, kdo přišli po něm, měli ten úkol mimořádně obtížný,“ míní Vávra.

Pokud chcete vědět, proč Vávra nemá rád potetované ženy, proč se kvůli tomu střetl s redaktorkou ČT, proč si myslí, že žádná krize nepřijde, proč považuje Andreje Babiše za mimořádně zdatného manažera a proč byste si měli koupit akcie společnosti Tesla, poslechněte si nejnovější díl podcastu Insider.

SDÍLET
sinfin.digital