Křivan: Skupina, která prohrála volby, je strašně frustrovaná. Všude vidí spiknutí a ruské trolly

Michal Půr, Tomáš Jirsa

INSIDER PODCAST | Karel Křivan je jedním z prvních českých politických marketérů. Pracoval pro řadu politických stran v dobách, kdy ještě neexistovalo hnutí ANO, a ke špičce patří i v Public Relations. V novém dílu podcastu Insider mimo jiné přiznává, že v něm vyvolává obavy skupina, která se tvoří kolem takzvané Rebelie proti vyhynutí. Nejde ani tak o samotné blokády, ale o program, který stoupenci této iniciativy chtějí prosazovat.

 

„Můžeme se dostat do situace, kdy budou ve městě nepokoje pod záminkou klimatických změn. Tohle vidím jako nebezpečí,“ říká Křivan. Podle něj riziko představuje především návrh na vznik jakýchsi občanských shromáždění, která mají rozhodovat o věcech veřejných. „Lenin tomu říkal všechnu moc Sovětu. Češi jsou ovšem opatrný a nerevoluční národ, tady jim pšenka nepokvete,“ dodává.

Rebelie proti vyhynutí je ale podle Křivana rovněž varováním pro liberální pravici, která si téma ochrany přírody nechala úplně utéct. „Útočí na šestnáctiletou holku, a i kdyby měli pravdu, tak je to z hlediska PR nesmysl. Měli by se rychle vzpamatovat,“ říká. Vzestup protestních stran vnímá vesměs negativně a upozorňuje, že za něj může i skupina, kterou označuje za „prozápadní či proevropskou“.

Papírové brčko je horší než plastové. Česko třídí, ale dusí nás skládky, říká Jonák

Ta je podle něj po prohře ve volbách zhrzená. „Skupina, která prohrála prezidentské volby, je strašně frustrovaná. Vidí ve všem spiknutí. Když se zastanete prezidenta, jste ruský troll. Nevidí chyby vlastní komunikace,“ doplňuje Křivan. Do popředí se i kvůli tomu dostala hnutí, která mají v programu především „rozkopávání báboviček“, a výjimkou prý v tomto ohledu není ani současná pražská koalice.

Pokud chcete vědět, co mají společného hnutí ANO a husité, jaký vliv na to má Marek Prchal a proč je neustálé řešení genderu zhoubné, poslechněte si Insider Tomáše Jirsy a Michala Půra.

SDÍLET
sinfin.digital