Za hranicemi středních Čech je Blesk bible. Mají s ním pozitivní zkušenost, sociální sítě nejsou relevantní, říká šéf největšího deníku v zemi

Michal Půr, Tomáš Jirsa

Radek Lain vede Blesk už devátým rokem. Nikdo jiný v čele dlouhodobě nejprodávanějšího českého deníku, k němuž dnes patří i jeden z největších zpravodajských webů, nebyl déle. „Když se bavíme o Blesku, tak se musíme bavit o dvou rovinách. První je Praha a druhá začíná na hranicích středních Čech. Tam je ten přístup k Blesku úplně jiný a pro ně je to bible. Vnímání Blesku je tam strašně pozitivní,“ říká Lain v nejnovějším dílu podcastu Insider.

Blesk v uplynulých měsících přinesl hned několik zásadních kauz, které stály místo řadu funkcionářů, mimo jiné bývalého ministr zdravotnictví Romana Prymulu. „Máme radost z toho, jak jsme to dokázali ustát. Tlak kolem Prymuly byl obrovský. Nikoliv od politiků, ale od novinářů samotných. Pro mě to byla nová věc. Čekal jsem, že to nebude žádná legrace, ale to, co se mezi novináři odehrávalo vůči Blesku, bylo dost smutný. Jednotlivce, kteří v tom fungují, to ukázalo v plné nahotě,“ dodává Lain.

Pokud vás zajímá, co čeká český bulvár, jak funguje Blesk na sociálních sítích nebo jak Lain vnímá „nezávislé“ ratingy médií, pusťte si nejnovější díl podcastu Tomáše Jirsy a Michala Půra. Starší díly najdete dole.

SDÍLET

Další díly


sinfin.digital