Vedle „cool“ vlny Pirátů musí přijít někdo, kdo ukáže, že modernizovat zemi můžete i jinak než digitálním komunismem, říkají mladí členové ODS

Michal Půr, Tomáš Jirsa

Šest mladých členů Občanské demokratické strany založilo v polovině března iniciativu Česko.plus, která v podstatě předkládá alternativní volební program jejich mateřské strany. Po měsíci existence má „motivační iniciativa“, jak sami celý projekt nazývají, několik tisíc příznivců a některé myšlenky se jí daří prosazovat i do volebního programu koalice SPOLU, kde je ODS spolu s TOP 09 a lidovci. „Ke cool vlně Pirátů musí přijít někdo, kdo ukáže, že modernizovat zemi lze i jinak než digitálním komunismem,“ říká jeden ze zakladatelů Česko.plus Jakub Splavec v nejnovějším dílu podcastu Insider, kde byl hostem spolu s Radimem Ivanem.

Podle Radima Ivana se může Pirátské straně stát to samé, co se stalo Andreji Babišovi: Nebude mít dostatek lidí vhodných do vedení státu. „ODS má personálie úplně jinde. Pirátům se může stát to, co Babišovi. Tvrdí, že mají odborníky, ale ve skutečnosti je nemají,“ dodává.

Pokud vás zajímá, co mladým straníkům na ODS vadí, jak se staví k legalizaci marihuany, který bod jejich programu vyvolává největší kontroverze či jaká je největší chyba koalice SPOLU, pusťte si nejnovější díl podcastu Tomáše Jirsy a Michala Půra.  

SDÍLET

Další díly


sinfin.digital