Na sociálních sítích zuří občanská válka a bude hůř. Volby jsou jen jednou součástí problému, říká Horák

Tomáš Jirsa

S blížícími se volbami se vyostřují i spory mezi lidmi, což je obzvlášť viditelné na sociálních sítích. „Tam už probíhá menší občanská válka. Je to jen přirovnání, ale opravdu to začíná houstnout a bude hůř. Je otázka, zda se tam má člověk vůbec pohybovat a jak dlouho. Dokáže to být destruktivní a náročné na psychiku,“ hodnotí situaci v nové epizodě podcastu Insider politický marketér Jakub Horák. Volby přitom podle něj tvoří jen zhruba třetinu problému vedoucího ke zostření společenských nálad.

„Je to problém tří těles – pravolevý generační střet, střet o vakcinaci a k tomu ještě ty volby,“ popisuje důvody společenského napětí Horák. „Hádky mezi těmi, co jsou pro a proti očkování by tu byly tak jako tak. Střet vedený vypjatě levicovými lidmi, který se přelévá do kulturních válek, pak není nic, co by tu už v historii nebylo tisíckrát. Jde o generační válku, kde staří jsou ti špatní, co mají peníze,“ vysvětluje Horák. 

Amplifikace hádek na sociálních sítích podle Horáka možná vede i k tomu, že si tam lidé vybijí své emoce. „Dnes na sociálních sítích létají ostrá slova. Za Paroubka s Topolánkem létala i vajíčka na politiky, protože si lidé své naštvání neměli kde lehce vybít,“ říká Horák.

Jak Jakub Horák vnímá předvolební kampaně jednotlivých stran, hnutí a koalic? A co si myslí o nové knize Andreje Babiše? Poslechněte si celou epizodu.

SDÍLET
sinfin.digital