Největší strach mám, abych nezjistila, že jsem posloužila jako užitečný idiot. Dvořák označuje publicistiku ČT jako Tálibán, říká Hana Lipovská

Michal Půr, Tomáš Jirsa

Ekonomka Hana Lipovská stojí v čele kritiků generálního ředitele České televize. V unikátním dvouhodinovém rozhovoru v nejnovějším dílu podcastu Insider říká, že by v současnosti hlasovala pro odvolání Petra Dvořáka, ale netvrdí, že to bude právě ona, kdo ho navrhne. „Dostali jsme se do stavu, kdy poukázání na rozpor se zákonem vede okamžitě ke křiku o balkanizaci, maďarské cestě a podobně,“ říká.

S generálním ředitelem se podle svých slov doposud sešla dvakrát, a to na jeho žádost. Podle ní Dvořák při setkání označoval publicistiku České televize jako Tálibán. Obecně si ovšem Lipovská sama není jistá, zda ji někdo takzvaně nevodí za nos. „Největší strach v celé otázce generálního ředitele je to, abych v určitou chvíli nezjistila, že jsem sloužila jedné či druhé síle jako užitečný idiot,“ uvedla.

Pokud vás zajímá, proč Lipovská spolupracuje s Janou Bobošíkovou, co si myslí o SPD, s kým se Dvořák místo ní setkal či proč hovoří o kartelu soukromé a veřejnoprávní televize, poslechněte si nejnovější díl podcastu Tomáše Jirsy a Michala Půra.

SDÍLET
sinfin.digital