Olympijský speciál podcastu Insider: Reakce na oblečení sportovců jsou skvělé. Může dosáhnout věhlasu holínek z Londýna

Michal Půr, Tomáš Jirsa

Představení kolekce, v níž čeští sportovci nastoupí při zahajovacím ceremoniálu olympijských her, pokaždé vyvolává velké emoce. Není tomu jinak ani v případě nejnovějšího úboru, který si od některých kritiků vysloužil hanlivé označení „kroj“. „Kolekce musí fungovat v tom místě a musí zaujmout mezi 204 státy na světě. Vždy se tam snažíme dostat něco z té země,“ říká v nejnovějším dílu podcastu Insider, který se věnuje právě olympiádě, Tomáš Houska z Českého olympijského výboru, kde má na starosti sociální média.

Podle něj jsou reakce na olympijský úbor skvělé a ty pozitivní převažují v poměru 70 ku 30. „Sportovci to přijímají. Neříkáme jim, že to musí chválit,“ dodává Houska.

Kolekce pro OH v Tokiu (Zdroj: Jakub Stadler / MAFRA / Profimedia)

Podle dalšího z hostů, kterým byl skateboardista Maxim Habanec, se povedl zejména modrotisk, byť sám si nedokáže představit, že by v podobném úboru normálně chodil. „To, že to má odezvu, je dobře. Být na tom nástupu je pocta a šel bych tam v čemkoliv. Mrzí mě, že mě minuly ty holínky,“ říká.

Pokud vás zajímá, kdo má z české výpravy největší šance na medaile, kdo je černý kůň, jaké je zklamání, když se na olympiádu nedostanete, co všechno je třeba připravit pro českou výpravu, co sportovci nesmí a proč nesmí spojovat své partnery s olympiádou, pusťte si nejnovější vydání podcastu Tomáše Jirsy a Michala Půra.

SDÍLET
sinfin.digital