Ondráčka: Vadí mi, že protesty nemají pokračování. Babiše se musíme zbavit

Michal Půr, Tomáš Jirsa

David Ondráčka stojí od roku 2008 v čele Transparency International (TI) a je jedním z nejvlivnějších českých aktivistů. Jeho nezisková organizace stála na počátku kauzy kolem střetu zájmů premiéra Andreje Babiše, kterou spolek Milion chvilek přetavil v masové demonstrace. Na nich se zpočátku objevoval i Ondráčka, při té největší na Letné už se ale na pódiu neobjevil. David Ondráčka je hostem podcastu Insider, poslechněte si!

„Nedostal jsem nominaci na zápas. Vystupoval jsem na třech předchozích. Vykládal bych si to tím, že to byla obměna, která se snažila ukázat i jiné lidí,“ říká v podcastu Insider Tomáše Jirsy a Michala Půra. Šéf české pobočky TI nijak nezakrývá, že ho vyvrcholení několika týdnů demonstrací, z nichž na poslední dorazilo takřka 300.000 lidí, poněkud zklamalo. „V tuto chvíli nemá žádné pokračování, a to mi vadí. Říci, že jsme se teď sešli, teď je léto a v listopadu se sejdeme znova, mi nepřijde jako správná cesta,“ dodává.

Organizátoři podle něj bojují s tím, že jde pouze o protest, jehož náplň je logicky negativní. „Jak tuhle energii přetavit v něco pozitivního, je otázka za milion,“ říká.

Proč Ondráčka odmítl místo ministra vnitra, proč odešel z Rekonstrukce státu a zda cítí zodpovědnost za příchod Andreje Babiše? Pusťte si poslední díl podcastu Insider!

SDÍLET
sinfin.digital