Už nechci být „Mára Apple“. Po dekádě to uzavírám a končím, budoucnost je jinde

Michal Půr, Tomáš Jirsa

Petr Mára je asi nejznámější propagátor nových technologií v Česku. Známý je především ve spojení se značkou Apple a dlouhodobě je jejím jediným „apoštolem“ s oficiální certifikací. V podcastu Insider vůbec poprvé prozrazuje, že s touhle aktivitou končí: „Dělám to dekádu a člověk cítí, že už to nejde dál. Už nechci být vnímaný jako ‚Mára Apple‘,“ říká s tím, že budoucnost je jinde. „Youtube, podcasty, možná si hrát s NFTčkama...“ A co bitcoin, říkáte si?

Petr Mára přiznává, že se mu prostě daří. „Jsem v pozici, kdy si můžu dělat, co chci, a vím, že na určitých věcech umím vydělávat peníze,“ říká v podcastu Tomáše Jirsy a Michal Půra. Mára je dlouhodobě ve veřejném prostoru spojený se značkou Apple, kterou v Česku pochopil a začal propagovat jako jeden z první. Ale s tím je teď konec. 

Mára sice Jobsovy pohrobky nezatracuje, ale vidí dnes i řadu jiných příležitostí. Pokud jde o bitcoin, přiznává, že ten mu trochu utekl a byl to pro něj velký „aha!“ moment. Začal do něj investovat pozdě... i když jak se to vezme. Mára totiž dodává, že svět pořád nepochopil, o co skutečně jde, a bitcoin má jako investice ještě pořád hodně co nabídnout, přičemž strategie je podle něj jasná: vysedět si to a trpělivě čekat. 

Skutečnou budoucností jsou ale digitální světy v duchu metaverse, které nedávno představil šéf Facebooku Mark Zuckerberg. Podle Máry budeme brzy kyborgové a jiná možnost tu prostě není: „Výsledkem je spojení člověka s technologiemi. Buď to uhrajeme, nebo lidstvo končí, je to 50:50. Osobně jsem technooptimista, protože nemám na výběr,“ předestírá svou zásadní vizi blízké budoucnosti.

Na čem lze dnes skutečně vydělat? V čem se digitální svět naprosto liší od možností, jaké známe z toho skutečného? A proč se vyplatí investovat podle dětí? Poslechněte si podcast Insider!

SDÍLET

Další díly


sinfin.digital