Piráti v Praze jdou bolševickým směrem. S každým se dalo mluvit, Hřib jediný dává najevo svou nadřazenost, říká Černochová

Michal Půr, Tomáš Jirsa

Jana Černochová vstoupila do politiky už před 22 lety, když zasedla poprvé v zastupitelstvu Prahy 2. V současnosti je to jedna z nejviditelnějších českých političek, poslankyně ODS a také už čtyřnásobná starostka Prahy 2. Současný stav politiky jí ovšem velkou radost nedělá. Podle ní dnes do politiky nastupuje „okresní přebor“, což je dáno i kauzami, které v minulosti otřásly Českem. Mimo jiné i případem Vlasty Parkanové, který bývalé političce v podstatě zničil život, než ji soud - zatím nepravomocně - označil po letech za nevinnou.

„Vím, že ji to hodně zlomilo. Naši ministři by měli mít lepší výchozí bod než to, že jim někdo bude vyhrožovat, že dopadnou jako Parkanová. To je ten důvod, proč se bojí něco podepisovat. Díky těmto kauzám se docílilo toho, že dnes do politiky nechodí ani tak béčko, ale spíš okresní přebor,“ říká Černochová v nejnovějším dílu podcastu Insider.

Situace podle poslankyně ODS není ideální v Praze, kde v současnosti vládne koalice Pirátů, Prahy sobě a Spojených sil pro Prahu. „Zažila jsem hodně primátorů, jednu primátorku, dvoje velké povodně, návštěvu amerického prezidenta, papeže a různé hrozby a musím říct, že vždy s těmi primátory se nějakým způsobem dalo komunikovat. Nedával vám nikdo takovým způsobem sežrat, že on je primátor a vy jen starosta. Tady chybí sociální inteligence, protože on je volený lidmi stejně jako my. On ty volby ani nevyhrál a je primátor,“ dodává Černochová v narážce na pirátského primátora Zdeňka Hřiba.

Insider vs. Čermák & Staněk Comedy: Politika je jen šoubyznys pro ošklivé a divadlo tlustých lidí v oblecích

Podle Černochové je vidět, že by současná koalice nejraději se starosty vůbec nekomunikovala a raději by vládla pomocí nařízení primátora. Politička vzpomíná například na nedávný případ, kdy magistrát na území Prahy 2 zřídil ubytovnu pro COVID pozitivní a starostce to ani nedal vědět. „Oni jdou neomarxistickým, bolševickým směrem. Chtějí všechno centralizovat. Kdyby to šlo, tak by nám vzali i ty majetky, které máme,“ dodává.

Pokud vás zajímá, proč se výrazná česká politička pere za výraznou modernizaci české armády nebo proč nehlasuje pro vydání svých kolegů k trestnímu stíhání, poslechněte si nejnovější díl podcastu Tomáše Jirsy a Michala Půra.

SDÍLET
sinfin.digital