INSIDER — Polanský

Přitáhli jsme část společnosti, kterou ostatní roky odháněli, říká šéf Parlamentních listů

Michal Půr, Tomáš Jirsa

15. 05. 2020 • 12:00
Pokud mělo být misí Parlamentních listů, aby daly hlas části společnosti, která se někdy nazývá druhé Česko, pak se to povedlo, říká v unikátním rozhovoru ředitel redakce Jaroslav Polanský. Ten podcastu Insider poskytl vůbec první rozhovor v životě, v němž poodhalil fungování mnohými opovrhovaného zpravodajského webu.

„My vnímáme společnost v celé její komplexitě. Nám tuto část společnosti (tzv. „druhé Česko“, pozn. red.) na stříbrném podnose naservírovali lidé, kteří si tady okupovali média před rokem 2010,“ říká. Sám tvrdí, že Parlamentní listy nejsou uzavřené médium, ale jsou otevřené „těm nejskalnějším liberálům a pravdoláskařům“. Podle Polanského je právě na Parlamentních listech zdaleka nejvíce kritiky prezidenta Miloše Zemana, který v minulosti webu opakovaně projevil sympatie.

Parlamentní listy jsou některými iniciativami označovány za takzvané fake news, což ředitel redakce naprosto odmítá. V minulosti se ovšem jeho web rozešel s projekty Protiproud či Eurabia, které čelí ještě tvrdší kritice. „Byl to postupný proces. To partnerství bylo čistě obchodní. Pokud chcete budovat svoji značku, tak prostě nemůžete převzít odpovědnost za projekty, který jsou autonomní,“ říká Polanský.

Pokud chcete vědět, jak Polanský vnímá krajně pravicovou minulost zástupce šéfredaktora Radima Panenky, jak vznikají titulky Parlamentních listů, jak se staví k Rusku či Číně a proč cituje Stalina, poslechněte si nejnovější díl podcastu Tomáše Jirsy a Michala Půra.