Youtuber nechce, aby lidé věděli, že má prachy. Desítka nejlepších českých raperů vydělá 100 až 150 milionů korun ročně, říká Ladislav Sinai

Michal Půr, Tomáš Jirsa

Ladislav Sinai má v Česku bezpochyby nejúspěšnější podcast věnovaný rapu a všemu, o s ním souvisí. Je to také jeden z mála podcasterů-youtuberů, který nechal zaměstnání a živí se jen natáčením. „Musíš si vybudovat svoji značku. Dva nebo tři roky jsem to dělal celou dobu zadarmo. Rap sleduju 20 let. Jsem v tom od 15, aktivně se kolem toho pohybuju,“ říká v nejnovějším dílu podcastu Insider.

K rozhodnutí opustit „běžnou“ práci v hotelu dospěl v momentě, kdy spustil e-shop s vlastním zbožím a během dvou hodin „vydělal dvě své výplaty“. Hned druhý den šel dát výpověď a skončil i jako moderátor v Radiu 1, kde do té doby působil. „Vím, jak to tam fungovalo, a vím, kolik jsem z toho měl peněz. Spojil jsem si jedna a jedna a uvědomil jsem si, že se z toho dá udělat mnohem víc peněz,“ vzpomíná Sinai.

Sinai podle svých slov v podstatě opakuje postupy, které jsou běžné v rapu, kde si „každý dělá všechno sám“. Část scény se podle něj snaží vytěžit maximum z vlastní popularity, což je model, který funguje zejména na jihu Ameriky, kde rapeři vydávají třeba i dvě desítky nahrávek ročně. 

„Z toho, co vnímám a slýchám, tak bych řekl, že TOP 10 raperů v Česku dá dohromady 100 až 150 milionů korun ročně,“ odhaduje Sinai a zdůrazňuje, že je obrovský rozdíl mezi youtubery a rapery. Zatímco rapeři vystavují vydělané peníze na odiv, youtubeři často vydělají víc, ale nechtějí, aby to někdo věděl.

Pokud vás zajímá, kolik vydělá nejlepší český youtuber, proč rap přišel do Česka o deset let dřív, než měl, proč Chaozz měli špatnou smlouvu, která česká rapová alba jsou nejlepší či co si Sinai myslí o sporu rapera Yzomandiase s magazínem Forbes, poslechněte si nejnovější díl podcastu Tomáše Jirsy a Michala Půra.

Všechno o podcastu najdete na insiderpodcast.cz

SDÍLET

Další díly


sinfin.digital