Souboj Honzejk vs. Holec v podcastu Insider. „Zapomínáte na to, že Babišovi hrozí vězení,“ říká zkušený komentátor

Michal Půr, Tomáš Jirsa

Petr Honzejk a Petr Holec – dva komentátoři, kteří jsou často považováni za protipóly reprezentující pomyslný „demoblok“ a „temnoblok“. Ve svých článcích na Hospodářských novinách a INFO.CZ se často názorově velmi rozcházejí, v nové epizodě podcastu Insider ale dovedli během hodnocení povolební situace nalézt společnou řeč. „Andreji Babišovi reálně hrozí, že si půjde sednout. Hrozí, že bude odsouzen, hrozí, že bude mít problémy i ve Francii. Když ale bude prezidentem, má po problémech, jelikož by měl imunitu,“ komentuje současnou situaci Andreje Babiše Honzejk. „Logiku to má, ale když jsem zjišťoval od lidí z jeho okolí, zda bude kandidovat, tak mi prozradili, že to ještě vůbec neřešil. Za rok ale může být vše jinak, to je v politice strašně dlouhá doba,“ dodává Holec.

Podle Honzejka se Andrej Babiš snaží odstřihnout od těch aspektů éry Miloše Zemana, které i jeho voličům přijdou kontroverzní, a naopak by chtěl navázat na to ze Zemanovy éry, co jeho voliči hodnotí pozitivně. „Hlavně zájem o lidi, hlavně ty starší, a pokus o vciťování se do jejich problémů. To Zeman sice jen fejkoval, ale politika je o předstírání a to on dokázal velmi dobře. Babiš na to chce navázat, protože v situaci, kdy volby projel, mu nezbývá nic jiného než kandidovat na prezidenta. Pokud tu pozici získá, tak je za vodou,“ komentuje Babišovo státotvorně se tvářící chování Honzejk. 

Podle Petra Holce každý politik sleduje hlavně své vlastní zájmy a je tak trochu narcisem, takže by Babiš předstíráním zájmu o staré lidi nijak nevybočoval z řady. „Patří to k základní charakterové výbavě politiků. Politika přitahuje narcisy,“ konstatuje Holec.

Jaká budoucnost čeká ODS? Proč podle Holce vláda Piráty nepotřebuje? A proč podle Honzejka nesmí Fialův kabinet právě Piráty a jejich voliče opomíjet? Poslechněte si celou epizodu.

SDÍLET
sinfin.digital