Babiš: Piráti se tváří, jako by volby už vyhráli a chodí si prohlížet kanceláře. Za předsednictví 2,5 miliardy nevyhodíme

„To je úplná katastrofa. Takto to bude vypadat ve vládě. Piráti se už dnes chodí dívat na své nové kanceláře v jednotlivých úřadech. Pan Ferjenčík s panem Michálkem byli u paní Schillerové a prohlíželi si zahradu,“ říká premiér Andrej Babiš v Interview Martina Kováře.

Piráti se podle něj tváří, jako by volby už nyní většinově vyhráli. Babišova vláda je také v posledních dnech kritizována za přípravy předsednictví ČR v Radě EU. Předseda vlády se ale hájí tím, že kritika zaznívá především od lidí, kteří mají „protibabišovskou“ politickou orientaci. „Proč bychom měli vyhodit 2,5 miliardy korun za předsednictví? Věnujeme se tomu a můžeme to udělat racionálně. Já jsem šetřivý člověk a jsem odpovědný za peníze daňových poplatníků,“ říká Babiš a připomněl, že poslední české předsednictví skončilo pádem vlády. Snaha o vyslovení nedůvěry vládě, o které se hlasovalo na začátku června, podle něj nebyla ze strany opozice myšlena vážně. V létě čeká Babiše podle jeho slov plno práce. Musíme přesvědčit lidi, aby se naočkovali. Budeme mít pracovní léto. Poslanci budou mít dva měsíce prázdnin, kdežto my budeme makat. Určitě nebudu mít čas na kampaň,“ dodává premiér. Poslechněte si celé Interview Martina Kováře.

SDÍLET
sinfin.digital