Markéta Pekarová Adamová: Kdo bude ministrem práce a sociálních věcí nedokážu předpovědět, o resort bude velký zájem

Koalice Spolu a PirSTAN pokračují ve vyjednávání o vzniku nové vlády. „Kdo bude ministrem práce a sociálních věcí nedokážu předpovědět, o resort bude velký zájem,“ přiznává předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, která je jedním z adeptů na šéfa tohoto úřadu. Pokud bude hnutí ANO vznik nové vlády zdržovat, nezíská ani post místopředsedy Sněmovny, varuje Pekarová Adamová.

Ve volbách těsně zvítězila Koalice Spolu. Podpisem memoranda s koalicí Pirátů a Starostů pak deklarovala snahu o vznik společné vlády, která by v Poslanecké sněmovně disponovala 108 mandáty. „Pevně věřím, že v hnutí ANO si konečně udělají pořádek v tom, jestli přijímají porážku, nebo ne, protože zatím slýcháme od různých představitelů různé věci,“ říká Pekarová Adamová.

Za klíčový faktor toho, že koalice Spolu ve volbách porazila hnutí ANO premiéra Andreje Babiše považuje proměnu nálady ve společnosti, která byla v poslední době patrná. „Lidé už chtěli změnu a chtěli vystavit stopku vládě, která řeší samé své vlastní kauzy. Premiér je zatížený jedním průšvihem za druhým. Je na něm vidět, že myslí zejména na svůj zájem,“ vysvětluje šéfka TOP 09.

V interview Pekarová Adamová přiznala, že spolupráce s předsedou ODS Petrem Fialou a šéfem lidovců Marianem Jurečkou funguje lépe, než sami vůbec očekávali. Poslechněte si záznam celého Interview Martina Kováře.

Další podcasty Rádia Z si můžete poslechnout ZDE

sinfin.digital