Prezident Asociace ředitelů ZŠ Zajíc: Vztahy mezi žáky byly během pandemie velmi narušeny, o ztracenou generaci se rozhodně nejedná

Nový školní rok začíná už ve středu. Přípravy jsou proto podle prezidenta Asociace ředitelů základních škol ČR Luboše Zajíce velmi intenzivní. „Dodělává se všechno, co je třeba. Dokončují se úpravy, připravují se opravené osnovy. Především se ale připravujeme psychicky na to, co bude,“ uvedl Zajíc v Interview Martina Kováře. 

Rád by věřil tomu, že to bude normální školní rok. Ale po zkušenostech z předcházejících let se školy připravují na všechny možné varianty. Komunikace s ministerstvem školství byla podle Zajíce tentokrát dobrá. „První informace jsme dostali s koncem školního roku a na začátku prázdnin. Pak následovaly další dílčí informace. Poslední věci jsme dostali v nedávných dnech,“ sdělil Zajíc. 

Školy se připravují také na testování žáků. To se však nebude týkat očkovaných žáků ani těch, jejichž zákonní zástupci s tím nesouhlasí. „Je to jejich osobní rozhodnutí a my ho respektujeme,“ ujistil. Poslechněte si celé Interview Martina Kováře.

SDÍLET
sinfin.digital