Mentor inspiruje, ale sám se také nechává inspirovat úspěchy svých klientů. Zásadní je nastavení mysli, říká Usai Blumental

Má za sebou bohatou a pestrou kariéru a už řadu let se věnuje koučingu a mentoringu. Podle Evy Usai Blumental by dobrý mentor měl být nejen inspirací, ale měl by se také umět inspirovat úspěchy svých klientů. „Mentoring je zajímavý tím, že nemůžete jen tak bez dalšího použít zkušenosti mentora, ale je to pro vás inspirace. Můžete si říct, že když se něco povedlo mentorovi, proč by se to nemohlo povést i vám a díky tomu vystoupit z komfortní zóny a začít myslet jinak,“ říká Usai Blumental v nové epizodě podcastu Podnikatelka. „I mě úspěchy mých klientů skutečně hodně inspirovaly. Ta radost, kterou prožívám z jejich úspěchů, je obrovská,“ dodává.

Podle Evy Usai Blumental jsou mentoring i koučing v jádru o změně, kterou mnohdy nebývá jednoduché udělat. Právě od toho tu mentor nebo kouč je, aby člověka celým procesem provedl. Zásadní k dosažení úspěchu je nastavení vlastní mysli. „První izraelská premiérka Golda Meirová řekla, že musíme věřit sami sobě a vytvořit si takové já, se kterým budeme spokojeně žít celý svůj život. A je to přesně tak, když si člověk tu svou mysl správně nastaví, tak už jde vše samo. Všechno jde, jen musíte chtít,“ uzavírá Usai Blumental.

Jaký je rozdíl mezi mentoringem a koučingem? Jak zatočit se závistí? A proč je důležité porazit strach, který člověka jen brzdí? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital