Menstruace není tabu. Ženy by se neměly bát zkoušet, jaké pomůcky jim vyhovují říká Bittnerová

Není to tak dávno, co menstruace byla společenským tabu. V posledních letech nicméně stále více lidí chápe, že jde o přirozenou součást života ženy. Zakladatelka značky Maluna Ilona Bittnerová nabízí ženám široké portfolio menstruačních pomůcek i potřebnou osvětu k jejich používání. „Osvěta je důležitá, ale rozhodně to není tak, že bych ženám říkala, kterou konkrétní pomůcku mají používat. Naopak je motivuji k tomu zkoušet různé pomůcky, a díky tomu si najít pro sebe to nejlepší. Každá žena má jiné potřeby a životní styl,“ říká Bittnerová. „U menstruačních pomůcek je specifické, že jak je to intimní, tak pro ženy je nejdůležitější pohodlí a jistota, že je to bezpečné,“ dodává.

Bittnerová v nové epizodě podcastu Podnikatelka vysvětluje, že v oblasti menstruačních pomůcek vlastně nelze definovat typickou zákaznici. „Společné mají jen to, že všechny menstruují. Jinak je to nesmírně individuální. Jsou jak ženy těsně před menopauzou, které chtějí zkoušet nové věci, tak mladé ženy, které nechtějí měnit to, na co jsou zvyklé,“ říká Bittnerová s tím, že na specifickém odvětví, v němž podniká, má nejraději kreativitu, která je jeho součástí. „Někdy si říkám, že už snad ani nejde nic jiného vymyslet, a pak mě vždycky někdo překvapí něčím novým a to mě hrozně baví sledovat. Nejlepší je, že je to obor, kde ženy vymýšlí věci pro ženy,“ uzavírá Bittnerová.

Jaké jsou aktuální trendy v oblasti menstruačních pomůcek? Co pomohlo k detabuizaci menstruace a co by se ještě dalo zlepšit?

sinfin.digital