Různorodý pracovní kolektiv prospívá všem. Nejdůležitější je hledat, co lidi v něm spojuje, říká Nováková

Na pozici People Lead má Lucie Nováková v mezinárodní potravinářské společnosti Mondelez na starosti mnoho zaměstnanců a jejich spokojenost. Jak to udělat, aby sladké byly nejen produkty, jejichž výrobou se společnost zabývá, ale i pracovní život jejich zaměstnanců? Podle Novákové je klíčem k úspěchu otevřenost a schopnost si naslouchat. „Je velmi důležité vybudovat prostředí, kde se lidé nebojí mluvit,“ říká Nováková v nové epizodě podcastu Podnikatelka s tím, že pracovním kolektivům v mezinárodním firemním prostředí prospívá i jejich různorodost. „Je moc fajn mít mezi sebou jiné lidi s jinými názory, kteří přináší celému kolektivu jinou perspektivu,“ dodává Nováková.

V mezinárodním pracovním kolektivu je podle Novákové otevřenost v komunikaci zásadní. „Lidé se nesmí bát říkat, co mají na srdci. Jak cizinec, který přišel pracovat do Česka, vnímá naše prostředí, stejně tak jak Češi vnímají své zahraniční kolegy,“ vysvětluje Nováková s tím, že důležité je v takto diverzních kolektivech hledat to, co jednotlivé členy spojuje.

„Často se na to díváme spíše optikou odlišností a rozdílů. Ale třeba když jsme teď začali zaměstnávat uprchlíky z Ukrajiny, mnoho lidí zjistilo, jak moc s nimi máme společného. V Mondelez nás obecně spojuje nejen láska ke sladkostem. Jsou to tmelící prvky, které vedou k tomu, že vznikají dobré vztahy nejen na pracovišti, ale i přátelství mimo něj,“ uzavírá Nováková.

Jak maximálně zužitkovat diverzitu kolektivu k maximální efektivitě jeho práce? A proč je v současné době důležitá pestrost a flexibilita zaměstnaneckých benefitů? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital