V JUSTLOVE propojujeme přírodu, technologii a lásku k módní branži, říká Melicharová

Audioverze

Jela do Mongolska, aby se podívala na kašmírskou kozu. „Vůbec jsem nevěděla, že kašmír je z kozy, myslela jsem, že je z jiného zvířete, a proto jsem jela do Mongolska, abych se přesvědčila na vlastní oči, jak vlastně kašmírská koza vypadá,“ říká Zuzana Melicharová, zakladatelka a majitelka módní firmy JUSTLOVE v nové epizodě podcastu Podnikatelka.

Jaký je příběh JUSTLOVE? Je o Ariunně, která vám ve své rodinné firmě v Ulánbátaru uplete svetr, o Cristině v portugalském Barcelos, která pro vás z té nejkvalitnější organické bavlny ušije launch set s japonskými prvky, a o Pavle, která obleče všechny krásné Češky do sebevědomí v podobě hedvábných setů, jež můžete nosit do postele i na party.

„Jsme módní značka, která se zrodila v Česku, s ambicí měnit životy lidí na celém světě. Propojujeme přírodu a technologie prostřednictvím inovací, které mají potenciál změnit základy módního průmyslu,“ popisuje Zuzana.

Název JUSTLOVE vznikl jako odraz pozitivní emoce, která je srozumitelná a inspirativní: LOVE/láska, slovo JUST odkazuje jednak na povzbuzení či specifikaci (jenom miluj, jenom láska), jednak na spravedlnost a férovost (férový, spravedlivý či pravdivý).

Jak se kašmír získává a kolik vyčesaných koz je potřeba na jeden svetr? Zuzana detailně popisuje celý proces zpracování kašmíru od začátku až po konečný výrobek. Pro zajímavé poznatky o tomto luxusním materiálu a jeho výrobě si pusťte další díl podcastu Podnikatelka.

A jakou radu nám Zuzana na závěr dala? „Začít něco dělat a nepřestat.“

sinfin.digital