Pokud si myslíte, že vaše data nikoho nezajímají, jste na omylu. Kybernetická bezpečnost se týká úplně všech, říká Caprotti

Domníváte se, že se vás netýká problematika kybernetické bezpečnosti? Že přece vaše data nemohou nějakého hackera zajímat? Úspěšná podnikatelka v IT Luisa Bruna Caprotti vás v nové mezinárodní epizodě podcastu Podnikatelka vyvede z omylu. „Je zcestné takto přemýšlet. Hackery sice nemusí zajímat vaše data jako taková, ale zajímají je vaše peníze. Tak vám vše zašifrují a požadují třeba i milionové ‚výkupné‘. Kybernetická bezpečnost se týká opravdu všech, od velkých firem, přes střední a malé podniky, po vyloženě mikropodnikatele. Jestli vás mohu o něco poprosit, zabezpečte si svá data. Děláte to hlavně sami pro sebe,“ říká zakladatelka společnosti Whiteready, která byla oceněna jako nejlepší hostingový provider v Evropě.

Jako podnikatelka v oblasti informačních technologií se Caprotti musela otázkami kybernetické bezpečnosti zabývat od samého počátku. „Když poskytujete služby v IT, musíte samozřejmě v prvé řadě vy sami garantovat svým klientům bezpečnost. Problematika kybernetické bezpečnosti, což je něco, co se víceméně vyvíjí každým dnem, se postupem času stala pro naši společnost klíčovým byznysem, a to i proto, že se tato oblast stala klíčovým byznysem rovněž i pro hackery,“ vysvětluje Caprotti, která je zároveň velkou propagátorkou většího zastoupení žen v oblasti IT. 

„Lidé si stále myslí, že muži mají lepší předpoklady a větší šanci uspět. Přitom ženy mají úplně stejný mozek a úplně stejné možnosti, jak vyniknout. Když se ale nepřekoná ono smýšlení, že to přeci nejde, nehneme se z místa. Dokonce i když dnes jdu prezentovat naši firmu na univerzitu zaměřenou na IT, jsou tam samí mladí muži a já jsem často jedinou ženou v místnosti. Ne že by mě to překvapovalo, ale je to smutné. To bychom měli změnit,“ říká Caprotti.

Jak mají IT firmy přistupovat k otázkám udržitelnosti? Co změnil covid v přístupu k digitalizaci a jak se promítla válka na Ukrajině do kybernetické bezpečnosti? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital