Chci do čtení interaktivních knih zapojit děti i rodiče. Inspirací je mi jejich zpětná vazba říká Vostřelová

Školní práce spočívající ve vytvoření knihy se u ilustrátorky Marcely Vostřelové stala impulzem, který vedl k založení nakladatelství Pop-Pup. V něm už vydala třináct knižních titulů pro malé i větší děti, přičemž dbá především na jejich interaktivitu. „Jsou to knížky, které zapojují malého čtenáře, ne že jen sedí a poslouchá. Knihy s ním přímo komunikují, ať už skrz obrázky, text nebo odklápěcí a rozkládací prvky. Ke každé knize zároveň vymýšlíme tvůrčí aktivity, které si děti mohou samy zpracovat - něco dokreslit a složit podle své fantazie a kreativity,“ vysvětluje Vostřelová v nové epizodě podcastu Podnikatelka.

Inspirací k tvorbě interaktivních dětských knížek je pro Vostřelovou zpětná vazba dětí i rodičů. „Třeba u knihy Nejprv práce a pak zábava jsou samolepky takových oblékacích panďuláků a maminky nám posílají fotky, jak děti samy vytváří postavičkám nová povolání a nové koníčky. Zapojí se nejen dítě, ale i rodič a spolu něco tvoří. To nás také baví“ říká Vostřelová. Jelikož jsou knížky, které vydává, ručně vyráběné, od nápadu k výtisku je to někdy až rok práce.

Jak Marcela Vostřelová zvládá práci nakladatelky s malou dcerkou a jak od ní čerpá inspiraci? Jak vzniká interaktivní dětská kniha? Poslechněte si celý podcast.

sinfin.digital