Nový outfit si můžete půjčit za zlomek jeho ceny, říká Eliška Bulínová z Fashionetéky

Audioverze

Také si při pohledu na plný šatník oblečení říkáte, že nemáte co na sebe? Máme pro vás řešení! Firmu Fashionetéka, kterou založila Eliška Bulínová a Lucie Křenová.

„Určitě znáte ten radostný pocit, který se dostaví, když si pořídíme něco nového na sebe. To nadšení během několika prvních dní, kdy nový kousek nosíme. To je přesně ten pocit, který si přejeme vyvolávat a předávat dál, ale zodpovědnějším způsobem,“ říká Eliška Bulínová spoluzakladatelka firmy Fashionetéka v nové epizodě podcastu Podnikatelka.

Fashionetéka nabízí kvalitní designérské kousky od českých a slovenských návrhářů i udržitelných značek ze zahraničí. Modely si můžete půjčovat na 4, 7 nebo 28 dní – na speciální příležitosti nebo jako udržitelnější způsob, jak si na čas osvěžit šatník.

„Chceme nabízet udržitelnější alternativu k nakupování módy v podobě jejího půjčování/sdílení, protože nám nejsou lhostejné dopady módního průmyslu na naši planetu. Věříme, že se můžeme navzájem inspirovat, zpomalovat v nakupování stále nových kusů oblečení a pomalu měnit svůj přístup k módě,“ popisuje Eliška.

Jak tento proces funguje, co vám vše Fashionetéka může zapůjčit a mnoho dalšího se dozvíte v dalším díle podcastu Podnikatelka.

sinfin.digital