Neumíme nakládat s majetkem a podnikání se bojíme. Chybí nám úplné základy, říká Marcela Hrubošová

Audioverze

V oboru financí se pohybuje více než dvacet let. Stojí za vznikem řady úspěšných projektů a firem, je autorkou několika knih a vzdělávacího konceptu Finance pro radost, který učí finanční gramotnost děti i dospělé. „Cítím to jako své poslání, a musím přiznat, že z toho mám každý den obrovskou radost a velmi mě to naplňuje,“ říká Marcela Hrubošová v novém dílu podcastu Podnikatelka.

„Jako ředitelka úseku vymáhání pohledávek v jedné přední bance na českém trhu jsem sledovala to obrovské a bezmyšlenkovité zadlužování lidí, a jejich následné propady do osobních bankrotů,“ vysvětluje Marcela Hrubošová, co ji dovedlo k myšlence učit širokou veřejnost zásady zdravého zacházení s penězi. 

Na vině podle ní není pouze finanční negramotnost, ale i obrovská manipulace lidí ze strany velkých finančních hráčů. „Školení obchodníků v prodeji finančních produktů a služeb není ani tolik zaměřeno na produktovou nabídku, jako na obchodní dovednosti a psychologii prodeje. Lidé jsou pak vmanipulováni do nákupů produktů a služeb, které vůbec nepotřebují, nebo se dají řešit zcela jinou, popř. levnější formou,“ říká.

Jaké jsou základní principy, jak nakládat s financemi? Proč je důležité si rozšiřovat vzdělání? A co by poradila těm, kteří chtějí začít podnikat? Nejen to se dozvíte v podcastu Podnikatelka s Marcelou Hrubošovou.

sinfin.digital