Nikdy jsem nemyslela, že se stanu zámeckou paní. Lidé v hotelnictví a gastru rozhodují o úspěchu, říká Hansen

Na zámečku v Trnové u Prahy napsal František Škroup nejen českou hymnu, ale i celou hru Fidlovačka. Mezi hosty zámečku patřila i operní pěvkyně Emma Destinová a nyní se v podobě butikového hotelu s restaurací Chateau Trnová pod vedením Markéty Hansen s manželem otevírá po rekonstrukci veřejnosti. „Nikdy jsem si nemyslela, že se stanu zámeckou paní, neplánovala jsem to. Během návštěvy jižních Čech jsme ale s manželem viděli jeden rodinný zámeček a shodli se na tom, že přesně to by se nám líbilo. Pak už stačilo, že během covidu manžel našel na internetu zámeček v Trnové, který byl na prodej a okamžitě jsme se do něj zamilovali,“ vzpomíná Hansen.

Manželé Hansenovi využili času během covidové pandemie ke kompletní rekonstrukci objektu a jeho přetvoření na hotel s restaurací, který bude otevřený nejen na akce jako svatby. Podle Markéty Hansen jsou pro úspěch zásadní lidé, kterých je ale nedostatek. „Lidé z gastra a hotelnictví odešli a už se nevrátili. Přitom jsou to právě lidé, na kterých závisí úspěch. Pro návštěvníka, když někam přijde, je důležité nejen to, že když někam přijde, tak se tam cítí dobře a dostane tam dobré služby, ale i lidský kontakt a přístup. Když to vše mají, tak se rádi vracejí. Pokud ale nemáte dobré lidi, tak můžete mít hezké prostředí i služby, ale zákazník nebude mít důvod se k vám vracet,“ dodává Hansen.

Jak nákladná je rekonstrukce zámečku na hotel a restauraci? Proč považuje Markéta Hansen za důležité, aby se v Chateau Trnová cítili dobře nejen dospělí, ale i děti? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital