Pohyb je pro děti přirozená potřeba, říká Jana Mašátová z The Little Gym

S konceptem The Little Gym se Jana Mašátová poprvé setkala před 21 lety v Holandsku. Jako doktorku ji to velmi zaujalo a tak si ho nejdříve vyzkoušela na svých dětech. Když pak zjistila, že nic podobného v Česku není, začala jednat o licenci pro ČR a SR. Dnes má v těchto zemích master franšízu. „Trénování hrubé i jemné motoriky děti posouvá neuvěřitelně dopředu,“ vysvětluje Jana v podcastu Podnikatelka.

„Rozvoj dítěte do jednoho roku je moc důležitý. Rodič může dítěti pomoci, stimulovat ho. Vhodně si s ním hrát, aby podpořil fázi života, ve které se nachází. To, jak s miminkem manipulujeme, může zásadně ovlivnit jeho další vývoj,“ pokračuje Jana.

Co ji přimělo k tomu, aby se snažila získat mezinárodní licenci? „Nebyly tady organizace, které by měly prostor vyhrazený jen pro děti. A to jsme právě chtěli. Naše tělocvična je prostor jen pro děti a nepronajímáme to nikam dál,“ říká.

Zpočátku ale bylo těžké takový prostor najít. „Hledala jsem ho dva roky, skoro jsem to vzdala. Když jsem řekla, že to chci jako prostor pro děti, nakonec si to majitelé rozmysleli. To se mi stalo dvakrát,“ popisuje Jana svou zkušenost.

Dnes už ale mají pobočky v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. A co musí splňovat zájemce o franšízu? „Franšízant musí s konceptem souznít. Nemusí být doktorem, ale potřebujeme tam lidi, kteří mají vzdělání, např. absolventy FTVS nebo pedagogické fakulty. A pak se ještě dělají kurzy navíc, interní i externí,“ uvádí Jana.

Jakou by dala radu do podnikání a jaký citát a motto ji povzbudí v těžkých chvílích? Poslechněte si další díl podcastu Podnikatelka.

sinfin.digital