Uruguay je Švýcarsko Latinské Ameriky. Pro české podnikatele má celá oblast velký potenciál, říká Dergam

Kariéra Adriany Dergam je nesmírně pestrá a bohatá, působila v korporátní sféře i jako zahraniční zpravodajka a reportérka, spravovala nadaci nebo spolueditovala vědecký časopis. Mimo to je také honorární konzulkou Uruguaye pro Českou republiku. „Za mě je to nejevropštější země Latinské Ameriky. Pro podnikatele má obrovský potenciál jako vstupní brána do oblasti. Je nejstabilnější zemí regionu a má nejmenší míru korupce,“ vysvětluje Dergam v nové epizodě podcastu Podnikatelka.

Když se řekne Uruguay, většina lidí si představí hlavně lahodné víno nebo kvalitní hovězí maso. Jak ale vysvětluje honorární konzulka Uruguaye Adriana Dergam, realita malé latinskoamerické země je taková, že se v posledních letech stala technologickým hubem. „Najdeme tam nejlepší konektivitu a i nejlépe v IT vzdělanou společnost. Ostatně i IT firem je tam z celé Latinské Ameriky nejvíce na obyvatele,“ popisuje situaci v zemi Dergam s tím, že i pro české podnikatele může mít právě Uruguay velmi velký potenciál vstupní brány na latinskoamerický trh. „Začnete někde, kde je to relativně malé a bezpečné, a můžete odtamtud růst dál. Uruguay má jen 3,5 milionu obyvatel, ale celá Latinská Amerika je pak trhem o 650 milionech lidí. A to už myslím opravdu není málo,“ říká Dergam.

Co máme s Latinskou Amerikou společného a na čem bychom podle Dergam měli posilovat vzájemné vztahy? A jakým českým firmám se v oblasti již podařilo uspět? Poslechněte si celý podcast.

Že se o tabuizovaných tématech nemluví, neznamená, že neexistují. Vagina v názvu nám neprošla, říká Dittrichová

SDÍLET
sinfin.digital