Vlastnosti, které mi dal sport jsem zužitkovala v podnikání. Teď pomáhám sportovcům podnikat, říká Kučerová

Nemnoha lidem se povede zakusit kariéru zaměstnance i zaměstnavatele a k tomu mít ještě zkušenosti vrcholového sportovce. Hana Kučerová je ale jednou z těch, kteří si všechny tyto životní dráhy zkusili, a nyní v rámci platformy Sport a podnikání pomáhá i ostatním sportovcům. „Sport a podnikání mají společnou vytrvalost – to, že musím zkusit věc několikrát, než se ji naučím, a to, že když prohraji zápas, nemusí to znamenat, že jsem prohrála celý turnaj. Sport člověka pro podnikání zocelí, musíte dělat i věci, co nemáte moc rádi, ale víte, proč je děláte. I týmová spolupráce je obrovsky důležitá,“ vysvětluje spojitost mezi sportem a podnikáním Kučerová.

Kariéru vrcholové házenkářky jí zhatilo zranění a při vymýšlení, čemu by se mohla místo sportu věnovat, padla volba na podnikání. A tohoto rozhodnutí Hana Kučerová rozhodně nelituje. „Chodila jsem do práce jako účetní a během toho jsem se učila, jak obchodovat. Nešlo mi to a trvalo dva roky, než jsem byla schopná odejít ze zaměstnání, protože jsem se uživila sama jinde. Ale ten proces neustálého zdokonalování nikdy nekončí,“ vzpomíná Kučerová, jež dnes stojí v čele týmu šedesáti lidí, kteří pomáhají komunitě sportovců s podnikáním v oblasti financí. „Nepotřebujete vlastně nic, jen odhodlání. Dostanete trenéra a je na vás, jak budete makat a jak po hlavě do toho půjdete,“ dodává Kučerová.

Proč se Hana Kučerová rozhodla založit vlastní základní školu? A jací sportovci nejčastěji vyhledávají služeb platformy Podnikání a sport? Poslechněte si celou epizodu.

Podcast je pouze pro předplatitele
Dozvíte se:
  • Hostem nové epizody podcastu Podnikatelka je Hana Kučerová, bývalá sportovkyně, která pomáhá s podnikáním ostatním sportovcům.
  • Jaké vlastnosti nabyté během sportovní kariéry se hodí pro podnikání?
  • A proč Hana Kučerová kromě podnikání také založila vlastní základní školu?
sinfin.digital