Ženám po rakovině vracím ženskost. Naplňuje mě, když se jim rozzáří oči a jsou šťastné, říká Reimerová

Audioverze

Rakovina člověku obrátí svět vzhůru nohama, návrat do běžného života je těžký i po úspěšné léčbě. Martina Reimerová zasvětila svůj život pomoci na této cestě ženám, které kvůli nádorovým onemocněním přišly o prsa či vlasy. Kromě vlastního prodeje paruk a kompenzačních pomůcek se Reimerová věnuje také osvětě. „Podařilo se mi vybalancovat práci s tím, že někomu pomáhám, jsem potřebná a nesmírně mě to baví. Nejkrásnější je moment, když se ženám rozzáří oči a jsou šťastné,“ říká Reimerová v nové epizodě podcastu Podnikatelka. „Pro ženu je klíčové cítit se dobře a opět jako žena, ať už jde o ztrátu vlasů, nebo prsu,“ dodává.

Reimerovou k nápadu podnikat s kompenzačními pomůckami pro ženy po rakovině přivedl příběh její vlastní kamarádky, která si nemocí prošla. „Tehdy se kompenzační pomůcky prodávaly ve zdravotnických potřebách spolu s ortézami a vložkami do bot. Mělo by se to prodávat jinak, tak jsem si řekla, že si otevřu specializovanou prodejnu jen pro ženy. S každou trávím čas v poměrně intimní zóně, abychom vybrali správnou pomůcku. Musíme si vytvořit prostředí, kde se cítí dobře. Často jsem po doktorovi první, kdo ji vidí odoperovanou,“ říká Reimerová.

Jak vybrat správnou kompenzační pomůcku a jaké vůbec existují? Proč ženy mnohdy hůře nesou ztrátu vlasů než ztrátu prsa? Poslechněte si celý podcast. Předplatitelé si mohou rozhovor pustit také ve video verzi

Svět mobilních aplikací se neustále mění. Mrzí mě, že na programování už nemám tolik času, říká Moudrá

sinfin.digital