Když jsou peníze vaší jedinou motivací, je to špatně. S projektem musíte růst i vy sami, říká Macková

Audioverze

Ještě ani neodmaturovala a už má za sebou mnoho úspěchů. Miloslava Macková je s projektem Seek Speak vítězkou aktuálního ročníku soutěže Soutěž & podnikej, oceněna byla i v rámci soutěže projektů aplikované ekonomiky Univerzity Karlovy a má ocenění i od Evropské vesmírné agentury nebo cenu za globální inovaci v rámci programu Erasmus pro mladé podnikatele. „Je problém domnívat se, že když má váš projekt potenciál, tak na něm hned zbohatnete. Sama jsem si ověřila, že když jsou vaší motivací jen peníze, je to úplně špatně. Na vývoji projektů je nejlepší samo to úsilí a cesta, při níž neroste jen projekt, ale i vy sami,“ říká Macková v nové epizodě podcastu Podnikatelka.

Do soutěže Soutěž & podnikej se Macková spolu se dvěma přáteli přihlásila na poslední chvíli, dílem i proto, že se v předmaturitním ročníku nudila. S projektem Seek Speak si pak odnesla první cenu a nejde o zdaleka jediný projekt, kterému se věnuje. „Jde o mobilní aplikaci s cílem pomoci lidem s problémy řeči a neslyšícím s procesem učení se řeči. Učíme mluvit, jak tvarovat pusu, jak vyslovovat, je to velmi komplexní problém, logopedie sama o sobě je velmi široká. Máme širokou cílovou skupinu od dětí po dospělé, kteří třeba utrpěli afázii a mají problémy s komunikací. Bude zajímavé jim to přizpůsobovat, pořád si validujeme, jak k tomu přizpůsobovat, jak dávat uživatelům zpětnou vazbu a jak zefektivnit proces učení řeči a být prostředníkem mezi logopedem a pacientem,“ vysvětluje Macková.

Jakým dalším projektům se Miloslava Macková věnuje a čeho by s nimi chtěla dosáhnout? Jaké má rady pro mladé podnikatele? Poslechněte si celou epizodu.

Video je pouze pro předplatitele
Uvidíte v něm:
  • Ještě ani neodmaturovala a už má za sebou mnoho úspěchů. Miloslava Macková je s projektem Seek Speak vítězkou aktuálního ročníku soutěže Soutěž & podnikej.
  • Jakým dalším projektům se Miloslava Macková věnuje a čeho by s nimi chtěla dosáhnout?
  • Jaké má rady pro mladé podnikatele?
  • Poslechněte si celou epizodu.
sinfin.digital