Zemědělství nelze dělat bez lásky a respektu k přírodě. I manažeři si dnes zakládají farmy, říká Kurucová

Kariéra Romany Kurucové je opravdu pestrá. Po zkušenostech v modelingu a korporátní manažerské sféře zakotvila v zemědělství a spolu s partnerem vede Farmu Kněžství ve východních Čechách. „Říká se, že zemědělství je věda a umění. A je to naprostá pravda, kolikrát to připomíná i alchymii,“ říká Kurucová s tím, že ač zemědělství může působit až téměř neviditelně, jde o nesmírně zodpovědnou práci pro srdcaře, kterou nelze dělat bez respektu a lásky k přírodě.

 „Zemědělec musí přemýšlet na několik let dopředu. Je na něm, zda půdu tím, jak o ni pečuje, zhodnotí pro budoucí generace. Může ji bohužel ale i znehodnotit a na to pak doplácíme,“ popisuje práci zemědělce Kurucová. Svůj vlastní přechod z vrcholného managementu do rostlinné výroby nepovažuje Kurucová za ojedinělý. „Manažeři čím dál častěji cítí, že už je jejich práce nenaplňuje, a tak si zakládají farmy,“ komentuje situaci Kurucová.

Jakým směrem by se mělo české zemědělství ubírat? Jaké příležitosti pro obor vnímá Kurucová v současné době? Poslechněte si celý podcast.

sinfin.digital